O nas

Warszawski Antykwariat Naukowy KOSMOS jest firmą rodzinną. Od 1990 roku funkcjonuje pod kierunkiem Adama Jakimiaka. Wcześniej była to jedna z placówek "Domu Książki", oferująca stare czasopisma i grafiki.

W gronie naszych pracowników jest kilku Rzeczoznawców Księgarskich Stowarzyszenia Księgarzy Polskich. Na życzenie wystawiamy certyfikat autentyczności na zakupiony u nas produkt.

Od lat nasza specjalizacja się nie zmieniła, nadal jesteśmy jedynym antykwariatem w Polsce, który oferuje tak bogaty wybór czasopism (zwłaszcza przedwojennych), nikt w Polsce nie ma w ofercie tak dużego zbioru grafik oraz map (zwłaszcza XVIII-wiecznych i starszych).

Przez lata pomogliśmy udekorować wiele dworów, domów, mieszkań, biur oraz instytucji. Nie ma lepszego miejsca na znalezienie oryginalnego, niekoniecznie drogiego, prezentu na różne okazje.

Stare ryciny można kupić już za kilka  kilkadziesiąt złotych, ale można też spotkać wielokrotnie droższe.
Klientom, którzy zapragnęli kolekcjonować ryciny, czy mapy, pomagamy uzupełniać prywatne zbiory, służymy radą.

Wybór w naszym antykwariacie jest tak ogromny, że ciężko opisać go słowami, trzeba to zobaczyć na własne oczy. Jeśli poszukujecie Państwo prezentu,  czasopisma, ryciny/mapy dekoracyjnej, to przed wizytą u nas proponujemy zastanowienie się nad tematyką, obszarem zainteresowań. Pozwoli to ograniczyć czas i zakres poszukiwań.

Zapraszamy do wizyty w naszym antykwariacie, ponieważ zdjęcia nawet w małym stopniu nie oddają zalet naszych zbiorów.

Z poważaniem
Adam Jakimiak
Jakub Jakimiak
Natalia Jakimiak
Beata Zahorska
Katarzyna Ogrodnik

 

Dane kontaktowe
Szybka wiadomość

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.