Zofia Krasińska księżna Lubomirska -Baruch Henner, XIX w.

Zofia Krasińska księżna Lubomirska -Baruch Henner, XIX w.Zapytaj o ten produkt

300 PLN

Zofia z Korwinów Krasińska księżna Lubomirska
kasztelanowa Krakowska fundatorka tego domu [Kościół i klasztor pw. Matki Boskiej Śnieżnej w Przeworsku].R.P.1780.

Fotografia 14,8 x 10 cm na tekturce 25,2 x 15 cm., koniec XIX wieku.
Przedstawia portret Zofii Lubomirskiej jako fundatorki Kościoła i klasztoru pw. Matki Boskiej Śnieżnej w Przeworsku, wraz z portretem jej męża, Antoniego Lubomirskiego zdobiący pomieszczenia klasztorne.

B.Henner Przemyśl, Mickiewicza 6.
Na odwrocie adres krakowski [B.Henner, Kraków ul.Szewska 27] wraz z tytułem Cesarsko-Królewskiego Nadwornego Fotografa.

BARUCH HENNER (15.08.1842, Wielkie Oczy - 02.02.1926, Przemyśl) był znanym fotografem galicyjskim (znanym także pod imieniem Bernard) przełomu wieków XIX i XX. Ojciec Barucha, Samuel (1816-1846) zmarł młodo pozostawiając żonę i trójkę synów. Wdowa związała się wkrótce z Gabrielem Goldbergiem opuszczając wraz z synami Wielkie Oczy i przenosząc się do Przemyśla. Baruch kształcił się, między innymi, u słynnego francuskiego fotografa Louisa Lumiére’a. Jego prace były znane także za granicą. Nosił zaszczytny tytuł nadwornego fotografa Wiedeńskiego Dworu Cesarsko-Królewskiego. Zdobywał medale za swe prace na wystawach w Wiedniu (1873), Londynie (1874) i Lwowie (1877). Poza poświęceniem się fotografice Baruch Henner prowadził także ożywioną działalność społeczną. Pierwszy zakład fotograficzny Barucha Hennera powstał w roku 1864 w Przemyślu przy rynku, a tuż przed końcem wieku przeniesiony został na ulicę Mickiewicza 6.
Dane kontaktowe
Szybka wiadomość

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.