Ziarnko J., sceny biblijne , tablica LII

Ziarnko J., sceny biblijne , tablica LIIZapytaj o ten produkt

660 PLN

414 LII. PEINTURE.W lewym dolnym rogu grafiki ledwie widoczna sygnatura rytownika: Ziarnko Polono


Grafika, przedstawiająca dziesięć scen biblijnych, przygotowana była do katolickiego tłumaczenia biblii La Saincte Bible Françoise z 1621 roku.

W roku 1665 grafiki Ziarnki( i innych autorów) wykorzystano do zilustrowania innego dzieła Les peintures sacrées sur la Bible par le R. pere Antoine Girard , z którego prawdopodobnie pochodzi powyższa grafika.Wymiar w świetle passe-partout 27,2 x 23,4 cm.


Stan - po konserwacji, wzmocnione marginesy, białe linie widoczne na grafice(powstałe pewnie wskutek zagięcia papieru w trakcie druku)

Ziarnko Jan (Ioannes Le Grain, A. Grano) (ok. 1575 - po 1628), rysownik i rytownik, wykształcony w Krakowie. Od 1596 wyzwolony mistrz cechu malarzy rzymskokatolickich we Lwowie. 1598 wyjechał z Polski do Włoch, następnie osiadł w Paryżu. Ceniony jako grafik grafika , wykonywał m.in. sceny religijne i historyczne, portrety .

Dane kontaktowe
Szybka wiadomość

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.