Ziarnko J.-Sceny biblijne, tablica LI, XVII w.

Ziarnko J.-Sceny biblijne, tablica LI,  XVII w.Zapytaj o ten produkt

550 PLN

Ziarnko Jan (Ioannes Le Grain, A. Grano) (ok. 1575 - po 1628), rysownik i rytownik, wykształcony w Krakowie. Od 1596 wyzwolony mistrz cechu malarzy rzymskokatolickich we Lwowie. 1598 wyjechał z Polski do Włoch, następnie osiadł w Paryżu. Ceniony jako grafik grafika , wykonywał m.in. sceny religijne i historyczne, portrety .

 

404 LI. PEINTURE.

 

Na dole, pośrodku , ledwie widoczne inicjały w układzie pionowym : A S ( może chodzi o wydawcę: Veuve d'Antoine de Sommaville ?)

 

Grafika, przedstawiająca dziewięć scen biblijnych, przygotowana była do katolickiego tłumaczenia biblii La Saincte Bible Françoise z 1621 roku.

W roku 1665 grafiki Ziarnki( i innych autorów) wykorzystano do zilustrowania innego dzieła Les peintures sacrées sur la Bible par le R. pere Antoine Girard , z którego prawdopodobnie pochodzi powyższa grafika.

 

 

Wymiar w świetle passe-partout 23,2 x 23,4 cm.

 

Stan - po konserwacji, m.in. wzmocnione marginesy(drobne ubytki grafiki),

 

Dane kontaktowe
Szybka wiadomość

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.