Ziarnko J. - sceny biblijne, tablica L

Ziarnko J. - sceny biblijne, tablica LZapytaj o ten produkt

660 PLN

396 L. PEINTURE.

Na dole, pośrodku , sygnatura - monogram wiązany: JZ

Grafika, przedstawiająca dziesięć scen biblijnych, przygotowana była do katolickiego tłumaczenia biblii La Saincte Bible Françoise z 1621 roku.

W roku 1665 grafiki Ziarnki( i innych autorów) wykorzystano do zilustrowania innego dzieła Les peintures sacrées sur la Bible par le R. pere Antoine Girard , z którego prawdopodobnie pochodzi powyższa grafika.


Wymiar w świetle passe-partout 28,3 x 23,5 cm.


Stan - po konserwacji, m.in. wzmocnione marginesy,

Ziarnko Jan (Ioannes Le Grain, A. Grano) (ok. 1575 - po 1628), rysownik i rytownik, wykształcony w Krakowie. Od 1596 wyzwolony mistrz cechu malarzy rzymskokatolickich we Lwowie. 1598 wyjechał z Polski do Włoch, następnie osiadł w Paryżu. Ceniony jako grafik grafika , wykonywał m.in. sceny religijne i historyczne, portrety .

Dane kontaktowe
Szybka wiadomość

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.