Teka Melpomeny: Frycz Karol - Siostry bliźnie

Teka Melpomeny: Frycz Karol - Siostry bliźnieZapytaj o ten produkt

483 PLN

Karol Frycz: Felicja Rutkowska, Ludwiga Fulda i Bronisława Jeremi w sztuce „Siostry Bliźnie”.   Syg. u dołu po prawej na kamieniu: FK
Litografia w kolorze brązowym, format: 66,5 x 47,3 cm.
Tytuł pracy u góry pośrodku: Siosty bliźnie.

Grafika z wydawnictwa "Teka Melpomeny", Autolitografie. [Karykatura artystów w rolach],Kraków 1904.  Pod kier. Stanisława Szreniawy - Rzecznika [Rzeckiego] w Lit.A.Prószyńskiego.

Teka Melpomeny – opublikowany w 1904 zbiór karykatur popularnych krakowskich aktorów czynnych na przełomie XIX i XX wieku wykonanych w technice litografii przez Karola Frycza, Kazimierza Sichulskiego, Witolda Wojtkiewicza, Stanisława Rzeckiego, Stanisława Kuczborskiego i Antoniego Procajłowicza.

Karol Frycz (1877 - 1963 ) polski malarz, scenograf i reżyser teatralny. Był jednym z czołowych plastyków teatralnych pierwszej połowy XX wieku w Polsce. Realizując postulaty Wielkiej Reformy Teatralnej, był obok Wincentego Drabika i Andrzeja Pronaszki, współtwórcą nowoczesnej scenografii polskiej.
Zaprojektował szereg plakatów, mebli i wnętrz mieszkalnych.

 

Dane kontaktowe
Szybka wiadomość

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.