Teka Melpomeny: Frycz Karol - Bolesław Puchalski jako Poseł

Teka Melpomeny: Frycz Karol - Bolesław Puchalski jako PosełZapytaj o ten produkt

644 PLN

Karol Frycz:
Bolesław Puchalski jako Poseł w sztuce Żuławskiego „Eros i Psyche”

Tytuł pracy u góry po prawej, u dołu po prawej niewyraźnie odbita synatura artysty.

Litografia barwna, dwa kolory, format: 45 x 31,5 cm.
Zabrudzenia po prawej u góry. Praca oprawiona w białe passe-partout.

Grafika z wydawnictwa "Teka Melpomeny", Autolitografie. [Karykatura artystów w rolach], Kraków 1904.  Pod kier. Stanisława Szreniawy - Rzecznika [Rzeckiego] w Lit.A.Prószyńskiego.

Teka Melpomeny – opublikowany w 1904 zbiór karykatur popularnych krakowskich aktorów czynnych na przełomie XIX i XX wieku wykonanych w technice litografii przez Karola Frycza, Kazimierza Sichulskiego, Witolda Wojtkiewicza, Stanisława Rzeckiego, Stanisława Kuczborskiego i Antoniego Procajłowicza.

Karol Frycz (1877 - 1963 ) polski malarz, scenograf i reżyser teatralny. Był jednym z czołowych plastyków teatralnych pierwszej połowy XX wieku w Polsce. Realizując postulaty Wielkiej Reformy Teatralnej, był obok Wincentego Drabika i Andrzeja Pronaszki, współtwórcą nowoczesnej scenografii polskiej. Zaprojektował szereg plakatów, mebli i wnętrz mieszkalnych.
 

Dane kontaktowe
Szybka wiadomość

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.