Św. Małgorzata, wg Giulio Romano

Św. Małgorzata, wg Giulio RomanoZapytaj o ten produkt

220 PLN

ŚTA MAŁGORZATA.

 

Nad grafiką, z lewej strony, miejsce pochodzenia obrazu: BELWEDER

Pod grafiką, z lewej strony, sygnatura autora pierwowzoru malarskiego: GIULIO ROMANO pinxt.

Pod grafiką, z prawej strony, sygnatura rytownika: W.FRENCH sc.

 

 

Św. Małgorzata z Antiochii Pizydyjskiej przepędzająca krzyżem szatana (pod postacią smoka), męczennica chrześcijańska (zm. ok 303-305 roku )

 

Grafika zamieszczona była w dziele Muzeum sztuki europejskiej | Zbiór celniejszych obrazów galeryj europejskich w kopiach na stali. życiorysy i portrety malarzy przez S.K. [Stanisław Krzemiński] | Tom II | Belweder, Galerya Drezdeńska, Galerye Lichtensteina i Czernina w Wiedniu, Muzeum Berlińskie, Pinakoteka Mnichowska , wydanym nakładem M. Glücksberga , drukował S. Orgelbrand i Synowie, w Warszawie, w 1872 roku.

 

Oryginalny staloryt z II poł. XIX w., o wymiarach 17,5 x 11 cm

 

 

Źródło:

https://polona.pl/item/muzeum-sztuki-europejskiej-zbior-celniejszych-obrazow-galeryj-europejskich-w-kopiach-na,NTQwNDI3MA/20/#info:metadata

Dane kontaktowe
Szybka wiadomość

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.