Polewka Jan – Cyrenejczyk, 1982r.

Polewka Jan – Cyrenejczyk, 1982r.Zapytaj o ten produkt

1100 PLN

Polewka Jan – Cyrenejczyk, rysunek, projekt scenograficzny 1982r.
Gwasz na brązowym papierze, arkusz o wymiarach 42,1 x 28,9 cm, naklejony(brzegami?) na ciemniejszy papier i skromnie oprawiony 51,3 x 36,3 cm.
Sygnatury: a) na górnym marginesie ołówkiem: „Gra o narodzeniu i męce” reżyseria Kazimierz Dejmek - projekt scenografii Jana Polewki; b) na dole z prawej, bokiem, ołówkiem, sygnatura autora: Proj. Jan Polewka ; c) w prawym dolnym rogu arkusza niebieską farbą: CYRENEJCZYK.

Oryginalny projekt scenograficzny do sztuki „Gra o narodzeniu i męce [pańskiej]” w reżyserii  Kazimierza Dejmka, wystawianej w Teatrze Polskim w Warszawie (premiera 16.12.1982). Rolę Cyrenejczyka odgrywał Maciej Maciejewski.

Jan Polewka (ur. 1945r. w Krakowie) – scenograf i reżyser teatralny, absolwent krakowskiej ASP (u Jonasza Sterna i Andrzeja Stopki), opracowywał scenografie dla różnych polskich teatrów i oper, wśród najważniejszych dokonań były sztuki w reżyserii Kazimierza Dejmka i Giovanniego Pampiglione. Laureat licznych nagród, m.in. w 1983 otrzymał nagrodę za scenografię do sztuki Gra o narodzeniu i męce pańskiej na 9. Opolskich Konfrontacjach Teatralnych
W latach 1990–1998 był dyrektorem krakowskiego Teatru Lalki, Maski i Aktora „Groteska”.
 

 

Dane kontaktowe
Szybka wiadomość

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.