Podsadecki K., Modelki

Podsadecki K., ModelkiZapytaj o ten produkt

3542 PLN

brak tytułu: Modelki

Sygnatura ołówkiem w prawym dolnym rogu KP. | 1934

 

Oryginalny rysunek ołówkiem Kazimierza Podsadeckiego z 1934 roku, ze zbiorów Rudolfa Gołębiowskiego.

Ładny rysunek, w którym zastosowano technikę wydrapywania (kontury siedzącej kobiety, włosy), efekt nie do uchwycenia na zdjęciach.

 

Wymiar arkusza 35,9 x 24,5 cm

Stan: papier przybrudzony, z drobnymi żółtawymi plamkami, u góry papier mocno przybrudzony, lekko zbrązowiony, niewielki ubytek powierzchni rysunku(włosy stojącej modelki), drobne zagniecenia.

 

Cena: 35420,00

 

 

Podsadecki Kazimierz (1904-1970) – malarz i grafik, autor szaty graficznych takich pism jak "Zwrotnica"," Linia", brał udział w pierwszej wystawie grupy "Praesens". Jeden z najlepszych polskich twórców fotomontaży w okresie XX-lecia międzywojennego. Od 1928 roku związany z koncernem Illustrowanego Kuriera Codziennego, gdzie opracowywał fotomontaże dla takich pism jak m.in. "Na Szerokim Świecie" czy "Światowid" .

Dane kontaktowe
Szybka wiadomość

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.