Peru, Mercator

Peru, MercatorZapytaj o ten produkt

1288 PLN

PERU

 

Mapa Peru orientowana na wschód, pochodzi z jednego z wydań Atlas Minor Mercator, z ok. 1631 roku.

Oryginalny miedzioryt, ręcznie kolorowany, wymiar ramki :18,5 x 25,4 cm. oprawiony.

Stan – drobne zagięcie w prawym dolnym rogu.

 

Gerard Kremer zwany Mercatorem (1512-1594)-czołowa postać XVI-wiecznej kartografii, geograf, kartograf i matematyk, autor i twórca globusów, map ściennych i atlasu świata . Jako pierwszy wykorzystał nazwę atlas do określenia zbioru map - wykorzystał wizerunek Atlasa (nie tytana dźwigającego za karę ziemię, ale mitycznego króla Mauretanii, filozofa i matematyka, ponoć pierwszego twórcy globusa z mapą nieba) do udekorowania strony tytułowej swego dzieła. Stworzył nowy sposób odwzorowana kartograficznego tzw. siatkę Mercatora. Po jego śmierci również jego syn, Rumold (zm. 1599), wydawał atlasy.

Następnie, w 1604 roku, płyty miedziorytnicze z mapami przejął inny znakomity rytownik, twórca globusów i kartograf Jodocus Hondius(zm.1612), który nadal wykorzystwał nazwisko Mercatora w swych publikacjach. Po jego śmierci działalność była kontynuowana przez synów, Jodocusa II i Henricusa, którzy w latach 30-tych XVII wieku, rozpoczęli współpracę z Johannesem Janssoniusem i wspólnie wydawali mapy i atlasy .

 

Dane kontaktowe
Szybka wiadomość

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.