Paryż i okolice, J.B. Homann

Paryż i okolice, J.B. HomannZapytaj o ten produkt

990 PLN

W kartuszu w lewym górnym rogu mapy, tytuł łaciński:

AGRI PARISIENSIS Tabula partieularis , qua maxima Pars INSULAE FRANCIAE , seu Regiae celeberrimaeq3 Parisiorum Urbis vicina Regio in ſuas Castellanias accurate diviſa exhibetur a IOH. BAPT. HOMANNO Norimbaergae.


Nad mapą tytuł w języku niemieckim: PARTICULIR CARTE des LANDES und der Schön-Weltberühmte Gegend umb PARIS...

Dekoracyjna mapa okolic Paryża, zamieszczana była w różnych atlasach oficyny Homanna i jego Spadkobierców w XVIII wieku.

Oryginalny miedzioryt, XVIII w., kolorowany w epoce.

Wymiar mapy wraz z tytułem u góry : 57,5 x 48,2cm.

Stan: wyraźny ślad poziomego zagniecenia papieru pod lekko odbarwionym złożeniem atlasowym

 

Homann Johann Baptista (1663-1724)- wybitna postać niemieckiej kartografii. Uczeń Jakuba Sandrarta, pracował też u Davida Funcka . W 1702 roku założył w Norymberdze własną oficynę rytowniczą i wydawniczą, jedną z najważniejszych w XVIII-wiecznych Niemczech, w której wydawał swe atlasy i mapy. Po śmierci Johanna Baptisty i jego syna Johanna Christopha(1703-30) firma działała pod nazwą Homannische Erben (Spadkobiercy Homanna) do 1852 roku.

Dane kontaktowe
Szybka wiadomość

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.