Paryż i okolice, De l`Isle / Dezauche

Paryż i okolice, De l`Isle / DezaucheZapytaj o ten produkt

880 PLN

CARTE DE LA PREVOSTE ET VICOMTE DE PARIS, actuellement DEPARTEMENT DE PARIS, Divise en ses six Tribunaux. Par DEZAUCHE ,Geographe du Roi. A Paris, Chez l'Auteur Rue des Noyers pres celle des Anglois. Corrigee et considerablement Augmentee en 1782.


Na dole, z prawej strony, nad ramką, pozostawiona nota(przywilej) poprzedniego wydawcy:

Ph. Buache P. G. d. R. d lA. R. d. S. Gendre de l’Auteur. Avec Privilege du Roi 1782

W prawym dolnym rogu, nad ramką, sygnatura rytownika: Des Rosiers fecit


Mapa okolic Paryża, pierwotnie opracowana przez G. de l’Isle'a na początku XVIII wieku, tu w jednym z późniejszych stanów (wariantów), opatrzona notą wydawniczą Dezauche’a, zamieszczona była w jego Atlas Geographique des Quatre Parties du Monde ..., Paryż , ok. 1790 roku.


Oryginalny miedzioryt, koniec XVIII wieku, kolorowany w epoce..

Wymiar: 49,5 x 63,5 cm.

Stan: widoczne ślady zalania w dolnych rogach i u góry, na dole, na marginesie ślady po robaku


De L'Isle Guillaume (1675-1726)- jedna z czołowych postaci w rozwoju francuskiej kartografii, dużą rolę przykładał do dokładności map. Od 1716 roku członek Francuskiej Akademii Królewskiej, wkrótce potem otrzymał dożywotni tytuł „Premier Geographe du Roi”.

Po jego śmierci jego działalność była kontynuowana przez zięcia - Philippe’a Buache (1700- 1773). W 1780 roku płyty miedziorytnicze odkupił inny kartograf i wydawca J.C. Dezauche.

Dane kontaktowe
Szybka wiadomość

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.