Orda Napoleon - Brzeźnica, XIX w.

Orda Napoleon - Brzeźnica, XIX w.Zapytaj o ten produkt

330 PLN

BRZEZNICA  
(POLSKA)

Pod widokiem z lewej strony sygnatura autora: Rys. z natury Napoleon Orda. 
Pod widokiem z prawej strony sygnatura litografa: Lit. w Lit. M. Fajansa w Warszawie


Oryginalna litografia, zamieszczona w siódmej serii Albumu widoków historycznych Polski ... z lat 1875-1883.
Stan dobry, dwa pęknięcia papier pod opisem, kilka rdzawych rdzawe plamek., jedna dziurka z boku grafiki, załatana, prawie niewidoczna.

Wymiar 19,6 x 28,7 cm, na arkuszu 31,2 x 44,9 cm.

 

Napoleon Orda (1807-1883)- rysownik, malarz, akwarelista, pianista,       
kompozytor. Po 1831 r. wyjechał do Włoch, Szwajcarii i Paryża, gdzie studiował
rysunek. Od 1856 r. rozpoczął wędrówki po Polsce, wykonał wiele rysunków i akwarel przedstawiających widoki miast, zabytków architektury, miejsc związanych z historycznymi wydarzeniami z dziejów Polski. W latach 1875-1883 wydał w Zakładzie Litograficznym Maksymiliana Fajansa w Warszawie 260 litografii w ośmiu seriach monumentalnego dzieła Album widoków historycznych Polski...  , prezentujących dwory, pałace, zamki, kościoły, miasta i miasteczka m. in. Wilno, Kowno, Lwów, Kijów, Mińsk, Warszawę, Kraków, Poznań, itd. .

Dane kontaktowe
Szybka wiadomość

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.