Orda Napoleon - Baranów, XIXw.

Orda Napoleon - Baranów, XIXw.Zapytaj o ten produkt

660 PLN

BARANÓW NA WISŁOKĄ
(Galicya)

Pod widokiem z lewej strony sygnatura autora: Rys. z natury Napoleon Orda  
Pod widokiem z prawej strony sygnatura litografa: Lit. w Lit. M. Fajansa w Warszawie.

Oryginalna litografia, zamieszczona w szóstej serii Albumu widoków historycznych Polski ... z lat 1875-1883.

Stan dobry :liczne rdzawe plamki,  dwa niewielkie pęknięcia prawego marginesu, w prawej dolnej części na marginesie ślad zalania(?).

Wymiar 19,6 x 28,9 cm, na arkuszu 30,4 x 43,8  cm.

Napoleon Orda (1807-1883)- rysownik, malarz, akwarelista, pianista, kompozytor. Po 1831 r. wyjechał do Włoch, Szwajcarii i Paryża, gdzie studiował rysunek. Od 1856 r. rozpoczął wędrówki po Polsce, wykonał wiele rysunków i akwarel przedstawiających widoki miast, zabytków architektury, miejsc związanych z historycznymi wydarzeniami z dziejów Polski. W latach 1875-1883 wydał w Zakładzie Litograficznym Maksymiliana Fajansa w Warszawie 260 litografii w ośmiu seriach monumentalnego dzieła Album widoków historycznych Polski...  , prezentujących dwory, pałace, zamki, kościoły, miasta i miasteczka m. in. Wilno, Kowno, Lwów, Kijów, Mińsk, Warszawę, Kraków, Poznań, itd. .

Dane kontaktowe
Szybka wiadomość

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.