Mrożewski Stefan - Maria Kossowska

Mrożewski Stefan - Maria Kossowska Zapytaj o ten produkt

193 PLN

Mrożewski S. - Maria Kossowska – exlibris, drzeworyt
Drzeworyt sygnowany na klocku(w prawym dolnym rogu) MS, o wymiarach 10 x 6,9 cm, na arkuszu 13,5 x 9,4 cm, przedstawiający parę (mężczyznę i kobietę) w historycznych strojach, na konnym polowaniu z sokołami i chartami.

Exlibris Marii Kossowskiej autorstwa Stefana Mrożewskiego(1894-1975), opracowany ok. 1941 roku(?), czołowego polskiego grafika okresu XX-lecia, członka Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików „Ryt”, w czasie II wojny światowej należał do konspiracyjnego Koła Miłośników Grafiki i Ekslibrisu. Autor ponad 3000 grafik, w tym licznych exlibrisów, po wojnie, na emigracji, rozszerzył zainteresowania i zaczął uprawiać inne dziedziny sztuki(malarstwo, ceramika).
Stan bardzo dobry: niewielkie zagniecenia i zabrudzenia, podklejony górnym marginesem do kartonika
 

Dane kontaktowe
Szybka wiadomość

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.