Mercator-Polska i Śląsk

Mercator-Polska i ŚląskZapytaj o ten produkt

2898 PLN

POLONIA ET SILESIA.


Poniżej kartusza sygn.: Per Gerardum Mercatorem | Cum priuilegio

Verso: tekst niemiecki, paginacja 329 oraz 232(powinno być 332) , sygnatura: Oooo


Mapa po raz pierwszy ukazała się jako przedostatnia z 26 map w pierwszej oddzielnej części atlasu Gerarda Mercatora Germaniae tabulae geographicae...Duisburg,1585.Była także zamieszczona w pierwszym zbiorczym wydaniu zatytułowanym Atlas sive cosmographicae meditationes...Duisburg,1595,wydanym przez syna Gerarda-Rumolda Mercatora (ok.1545-99).

Ten konkretny egzemplarz pochodzi z pierwszej niemieckiej edycji atlasu zatytułowanej Der Atlas von Gerard Mercator un Iudocus Hondius. ... , wydanej przez oficynę Johannesa Janssoniusa i Jodocusa Hondiusa w 1633 roku.


Oryginalny miedzioryt, XVII w., o wymiarze 34,2 x 45,2 cm.


Stan: ładny czarno-biały egzemplarz, szerokie marginesy, papier lekko pożółkły, drobne brązowe plamki, ślad złożeniaBibliografia :

Niewodniczański,T., Kozica K.,Imago Poloniae, TII.poz. K75/1,

Koeman, Atlantes Neerlandici,T.II.,1969r., poz Me37


Dane kontaktowe
Szybka wiadomość

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.