Lutczyn Edward, Spotkajmy się na rogu- rysunek

Lutczyn Edward, Spotkajmy się na rogu- rysunekZapytaj o ten produkt

386.40 PLN

Edward Lutczyn - Spotkajmy się na rogu! Oryginalny rysunek piórkiem,na grubym kartonie podklejanym płótnem, niesygnowany, lata 1980-te. Format arkusza: 18,2 x 15 cm. Napis naniesiony ołówkiem i przez to na zdjęciu nieco nieczytelny, w rzeczywistości jest wyraźny. Edward Lutczyn (1947 Heppenheim) – polski artysta plastyk o charakterystycznej kresce. Znany z rysunków satyrycznych, karykatur i ilustracji oraz plakatów. Debiutował w 1971 ilustracjami w "Szpilkach". W tym samym roku pojawił się w dwutygodniku "Student" i "Echu Krakowa". Współpracował z wieloma magazynami, takimi jak "Gazeta Wyborcza", "Playboy", "Przekrój", "Reader's Digest", "Świerszczyk", "Wiedza i Życie". Rysował również w programie telewizyjnym "Butik". Autor dwóch komiksów publikowanych w magazynie opowieści rysunkowych Relax, na początku lat osiemdziesiątych. Zajmuje się także m.in. projektowaniem plakatów, pocztówek, okładek płyt. Zilustrował przeszło 130 książek, jego prace były wystawiane wielokrotnie w Polsce i za granicami kraju. Wielokrotny laureat złotej, srebrnej i brązowej szpilki.

Dane kontaktowe
Szybka wiadomość

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.