Księstwo de Berry, Valck & Schenk

Księstwo de Berry, Valck & SchenkZapytaj o ten produkt

880 PLN

BITURICUM DUCATUS DUCHE DE BERRI

W dolnej części mapy nota wydawnicza: Apud GERARDUM VALCK et PETRUM SCHENK


Francuskie księstwa de Berry, kolejne wydanie XVII-wiecznej mapy Janssoniusa, tym razem przez oficynę Valcka i Schenka z przełomu XVII i XVIII wieku.Oryginalny miedzioryt, XVII/XVIII w., ręcznie kolorowany w epoce. Wymiar: 36,5 x 48 cm.

Stan bardzo dobry: drobne przybrudzenia, oraz odbarwienie wzdłuż pionowego atlasowego złożenia pośrodku.


Gerard Valck (1652-1726) – znany amsterdamski rytownik i wydawca, najbardziej ceniony ze względu na produkcję globusów.

Od ok.1683 roku pracował ze swoim szwagrem Petrusem Schenkiem I (ówcześnie początkującym rytownikiem i wydawcą), z którym, pod wspólną notą wydawniczą, wydawał mapy i atlasy.

Sporą część płyt miedziorytniczych (wykorzystywanych do odbijania map) udało im się nabyć m.in. od spadkobierców Joannesa Janssoniusa van Waesbergena, w 1695 dodatkowo uzyskali możliwość wydawania kopii map francuskiego kartografa Nicolasa Sansona.

Dane kontaktowe
Szybka wiadomość

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.