Koźmiński Tadeusz, Sprawa mniejszości, 1922 [traktat w Wersalu w 1919]

Koźmiński Tadeusz, Sprawa mniejszości, 1922 [traktat w Wersalu w 1919]Zapytaj o ten produkt

75 PLN

Koźmiński Tadeusz, Sprawa mniejszości, 1922 [traktat w Wersalu w 1919]

Tadeusz Koźmiński, Sprawa mniejszości. Na podstawie traktatu między głównemi mocarstwami sprzymierzonemi i stowarzyszonemi a Polską, podpisanego w Wersalu 28-go czerwca 1919 roku. Nakładem księgarni i składu nut Perzyński, Niklewicz i S-ka, Warszawa, Nowy Świat 21, 1922. Druk.: F. Wyszyński i S-ka, Warszawa.Warecka 15. Projekt okładki/sygnatura: J.B.

Broszura, miękka okładka, str. 162, format 17,7 x 12,9 cm.

Stan: okładka podniszczona, zagniecenia i naddarcia na marginesach i przy grzbiecie, niewielki ubytek papieru. Wewnątrz zagniecenia i nieliczne pęknięcia na marginesach.

Na stronie tytułowej odręczny wpis własnościowy piórem WPałucki.

Ze zbiorów Władysława Pałuckiego(1905-1989) – historyka, regionalisty (zwł. Żyrardów i okolice), major Wojska Polskiego(początkowo jako rezerwista, w czasie II W.Ś. po przedostaniu się do Londynu kierował Oddziałem Naukowo-Opisowym dla MON. Do Polski wrócił w 1947, od 1953 związany z Instytutem Historii PAN, gdzie przez ponad 20 lat dyrektorował Zakładowi Atlasu Historycznego.

W treści ważna część traktatu pokojowego z Niemcami, odnosząca się do mniejszości narodowych, m.in. sporo treści odnoszących się do zagadnienia Żydów, ich praw, organizacji.

Dane kontaktowe
Szybka wiadomość

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.