! Kandinsky 1901 - 1913 - Album

! Kandinsky 1901 - 1913 - AlbumZapytaj o ten produkt

1500 PLN

Kandinsky 1901 - 1913.
Wyd.: Verlag Der Strum | Berlin W9. Druk.: Gedruckt bei Albert Nauck, Berlin SW48 | Wilhelmstr. 28.
Album w języku niemieckim. Oprawa miękka, str.: 1nlb., 67, XXXI; format: 24,3 x 27,5 cm. Foliowa obwoluta.


Pierwsza znacząca monografia poświęcona twórczości Wassilego Kandinskiego(1866-1944), rosyjskiego malarz, grafika i teoretyka sztuki, tworzącego w nurcie ekspresjonizmu i abstrakcjonizmu). Katalog zawiera 64 reprodukcje dzieł zarówno figuratywnych, jak i abstrakcyjnych. Ciekawostką jest, że w niektórych przypadkach podawano nazwiska aktualnych właścicieli.
Na początku fotograficzny portret artysty i dedykowany mu wiersz A. Verweya (holenderskiego poety, tłumacza, badacza literatury i profesora na Uniw. w Leidzie), na końcu obszerny esej artysty o własnej twórczości.
Stan dobry: wytarta część złoceń na okładce, wyblakłe brzegi, niewielkie zabrudzenia, pęknięcia i zagniecenia, lekko naderwany narożnik kilku kart.

Dane kontaktowe
Szybka wiadomość

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.