Jabłczyński Feliks, Łazienki, 1920 r.

Jabłczyński Feliks, Łazienki, 1920 r.Zapytaj o ten produkt

Produkt niedostępny

ŁAZIENKI

Sygnowany ołówkiem w lewym dolnym rogu: F Jabłczyński 920


Bardzo rzadki widok Łazienek autorstwa Feliksa Jabłczyńskiego, wykonany technice mieszanej (własnej autora).

Na drugiej stronie arkusza druga portret kobiety również wykonany w technice mieszanej, niesygnowany, prawdopodobnie próbna odbitka. Również bardzo rzadka i atrakcyjna grafika. Patrz odnośnik: https://wankosmos.pl/jablczynski-feliks-porter-kobiety-ok-1920-r,5,pl,34,0,400.html

 

Stan - z lewej strony widoku Łazienek pęknięcia papieru i drobne dziurki (po gwoździach?) – poprzedni właściciel eksponował portret, a nie widok.

Wymiar widoku 27,4 x 35,7 cm, wymiar portretu z tyłu 30,1 x 22,3 cm

 

Jabłczyński Feliks (1865-1928) – chemik, grafik, malarz i krytyk sztuki, pisarz. Urodzony w Warszawie, właściwie samouk, grafiką zainteresował się dzięki kontaktom z Józefem Pankiewiczem, z którym, jako chemik, odbył podróż do Włoch w 1893 roku. Po powrocie do Warszawy sam zajął się grafiką. Z powodu zakazu władz carskich nie mógł wykonywać odbitek na prasie graficznej, co zmusiło go do opracowania własnych , innowatorskich technik powielania prac.
Od 1897 należał do TOWARZYSTWA ARTYSTÓW POLSKICH "SZTUKA", z którym wystawiał w kraju i za granicą. Od 1913 Jabłczyński był na stałe związany ze środowiskiem artystycznym Warszawy. W 1913 wstąpił do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Graficznych. Często prezentował swe prace w kraju, ale także za granicą.

Dane kontaktowe
Szybka wiadomość

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.