Inflanty i Kurlandia, G. Valck, ok. 1700 r.

Inflanty i Kurlandia, G. Valck, ok. 1700 r.Zapytaj o ten produkt

0 PLN

Tabula DUCATUUM LIVONIAE et CURLANDIAE recentior: inciſa editaque per GERARDUM VALCK

Mapa Inflant i Kurlandii , zaktualizowana i wydana przez Gerarda Valcka na przełomie XVII i XVIII wieku.


Oryginalny miedzioryt, XVII w., ręcznie kolorowany w epoce. Wymiar 48,7 x 58 cm.
Stan: wąskie(doklejone) marginesu, drobne zaplamienia, przybrudzenia, widoczny ślad po poziomym złożeniu pośrodku(na całej szerokości), słabo widoczne ślady po pionowy złożeniu.

Gerard Valck (1652-1726) – znany amsterdamski rytownik i wydawca, najbardziej ceniony ze względu na produkcję globusów. Od ok. 1680 roku rozpoczął współpracę z  Petrusem Schenkiem(który po kilku latach został jego zięciem), wtedy początkującym rytownikiem i wydawcą map.
Sporą część płyt miedziorytniczych(wykorzystywanych do odbijania map) udało im się nabyć m.in. od spadkobierców Joannesa Janssoniusa van Waesbergena, w 1695 w raz Schenkiem uzyskali możliwość wydawania kopii map francuskiego kartografa  Nicolasa Sansona.
Dane kontaktowe
Szybka wiadomość

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.