Hoym K.H. - min. Augusta II do ks. T.R. Flemmingowej (z Radziwiłłów)

Hoym K.H. - min. Augusta II do ks. T.R. Flemmingowej (z Radziwiłłów)Zapytaj o ten produkt

644 PLN

Hoym Karl Heinrich (1694-1736), minister Augusta II króla Polski i Saksonii. List do [Tekli Róży z ks. Radziwiłłów hr. Flemmingowej] w sprawach majątkowych, dat. Warszawa 28 VII 1729. Bifolium, s. [3], format 25,4 x 18,8 cm.
Z autografem jednego z najważniejszych polityków polskiego króla i saskiego elektora. Język francuski. Dotyczy likwidacji majątku owdowiałej księżniczki Radziwiłłówny (1703-1747) po zgonie Jakuba Henryka hr. Flemminga (zm. 1728), ministra saskiego, poprzez sprzedaż dóbr na Łużycach i w Dreźnie oraz innych transakcji (negocjacje w sprawie kolejnego zamążpójścia?). Ciekawy list, w języku francuskim,  ukazujący zawoalowaną politykę wielkich rodów.

Stan: Stan: złożenia w poziomie i pionie, na pionowym 3 długie przedarcia, na poziomym nieduże naddarcia, zabrudzenia(zwł. ost. str.), plamki, przebarwienia, naniesiony później numer katalogowy (czerwonym mazakiem 53), poddano fumigacji(dezynfekcji gazem).

Dane kontaktowe
Szybka wiadomość

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.