Holandia - Groningen, Covens & Mortier

Holandia - Groningen, Covens & MortierZapytaj o ten produkt

1660 PLN

Corectissima nec noc Novissima DOMINII et PROVINCIAE GRONINGAE et OMLANDIAE Tabula, accurate delineata, distincte divisa, et in lucem edita, per FREDERICUM DE WITT. Amstelodami cum Privilegio D.D. Ordinum Hollandiae Westfrisaeq3 ex Officina J.Covens et C.Mortier.

Mapa okolic Groningen (płn. Holandia) opracowana przez jednego z najważniejszych kartografów i wydawców niderlandzkich drugiej połowy XVII wieku– Frederika de Wita (1630-1706). Po jego śmierci płyty zostały odkupione przez Pierra Mortiera, a następnie trafiły do jego syna Corneliusa, który od 1721 roku wydawał mapy wspólnie z Jeanem Covensem. Oficyna Covena & Mortiera, a następnie ich spadkobierców działała aż do 1862 roku.


Oryginalny miedzioryt, I poł. XVIII w., liniowo kolorowany w epoce, o wymiarze 49 x 58 cm.

Stan bardzo dobry.

Dane kontaktowe
Szybka wiadomość

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.