/Gra Planszowa/ Wielka Forteca Juliana Müllera, XIX w.

/Gra Planszowa/ Wielka Forteca Juliana Müllera, XIX w.Zapytaj o ten produkt

Produkt niedostępny

Wielka Forteca gra dwuosobowa | Nakładem Juliana Müllera, w Warszawie.
Na dole, pośrodku, nota wydawnicza: w Lit J. Müller, ul. Senatorska Nr 18'

Litografia kolorowana akwarelą w epoce, o wymiarach 46,5 x 39cm , oryginalnie naklejona na karton pocięty na 4 sekcje połączone płótnem, w celu składania w format 24,8 x 21,1 cm, wydana prawdopodobnie pod koniec XIX w. (najpóźniej na pocz. XXw.)

Plansza do gry w Wielką Fortecę (odmiany gry „Forteca”, „Belagerung”/„Oblężenie”), polegającej na tym, że naprzemiennie jedna strona swymi nielicznymi obrońcami(3 białe pionki) zbija pionki napastników(wygrywa po 15), w tym czasie przeciwnik (mający 50 czarnych pionków) stara się zająć pola w fortecy (9 z 17 pól). W innych wersjach zasad jest zajęcie wszystkich pól w fortecy zablokowanie możliwości ruchu rywalowi, czy zabicie 34 czarnych pionków.
Oferowana jest sama plansza, bez pionków i pudełka, z wydrukiem ogólnych zasad znalezionych w internecie.

Warszawski litograf i wydawca, Julian Müller żył w okresie ok. 1825-1905, publikował głównie nuty, ale czasem drukował też i gry (poza „Wielką Forteca” były też „Avanti! : Naprzód! Ricz-Racz”, „Co się stało, czyli gra w plotki”, czy „Wierszokleta” )

Stan: typowe podniszczenia wskutek rozkładania (wytarcia, zadarcia papieru, niewielkie spękania/naddarcia przy złożeniach) i starzenia się (papier pożółkły z licznymi plamkami - jedna większa na dole z prawej).

Dane kontaktowe
Szybka wiadomość

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.