Gniezno - Katedra, Litografia W. Osseckiego

Gniezno - Katedra, Litografia W. OsseckiegoZapytaj o ten produkt

499 PLN

Katedra- Gniezno.

Sygnatura na płycie, w lewym dolnym rogu: Ossecki
Katedra w Gnieźnie.- Pierwotną romańską katedrę rozbudowano za czasów arcybiskupa Skotnickiego w XIV wieku. Z dawnej gotyckiej budowy zachowały się tylko mury, nawy boczne oraz wieże zakończone barokowymi hełmami. Rys. na kamieniu Wilk Ossecki- Poznań.

Oryginalna litografia barwna z teki „XIV Zjazd Lekarzy i Przyrodników Polskich w Poznaniu 1933”. Teka wydana została z inicjatywy Stefana Borowieckiego z Poznania przy współudziale Alfreda Brosiga, prezesa Tow. Miłośników Grafiki w Poznaniu. Zawierała litografie barwne odbijane sposobem offsetowym. Poznań 1933 Zakł. Graf. F. K. Ziółkowski i Sp. Współpracował litograf Feliks Kamiński, przedrukarze Józef Grądzielewski i Czesław Majewski, drukarz offsetowy Mieczysław Sabiniewicz, składacz ręczny Władysław Okoniewski, introligator Feliks Stümer pod kier. technicznym Mariana Ziółkowskiego, k. nlb. 2 , tabl. 9; 39, 5 x 30 cm. Tyt. okł.

Wymiary w świetle passe-partout: 37,5  x 25,5

Wilhelm (Wilk) Ossecki (ur.1892 - 1958)malarz, grafik, pedagog. Studiował filozofię na UJ oraz malarstwo w ASP w Krakowie, Paryżu i Wiedniu.Mieszkał w Puławach,Poznaniu i Toruniu, gdzie był nauczycielem w szkołach średnich.Członek grupy Ogniwo w Poznaniu, ZPAG.Uprawiał różne techniki, szczególnie drzeworyt.

 

Bibliografia. Grońska M., Grafika w książce, tece i albumie, Ossolineum, 1994, poz. 38

Dane kontaktowe
Szybka wiadomość

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.