Flota Wenecka

Flota WeneckaZapytaj o ten produkt

805 PLN

FRANCISCUS VENETAE CLASSI | ALAS INSTRUIT MILITARES, | UT THRACIAS IN PALMAS | MAGIS CITATO CURSU- | TRIUMPHATURA PROVEHATUR.

.

W lewym dolnym rogu środkowej kompozycji (otoczonej dekoracyjną bordiurą z panoplii) sygnatura: .FW. albo .E.

 

Dekoracyjna grafika odnosząca się do floty weneckiej, prawdopodobnie dotyczy jednej z wojen pomiędzy Republiką Wenecką a Imperium Osmańskim. Imię Franciscus może oznaczać Francesco Morosiniego(1619-94), dowódcę floty weneckiej w czasie VII wojny wenecko-tureckiej z lat 1684-1699.

Ślad po złożeniu sugeruje, że grafika mogła ilustrować jakąś książkę.

 

 

Tekst mówi chyba o przekazywaniu instrukcji dla floty w celu szybkiego wygrania wojny w Tracji (obecnie tereny należące do Turcji, Grecji i Bułgarii).

 

Oryginalny miedzioryt, XVII-XVIII w., wymiar w świetle passe-partout 27,5 x 32cm, oprawiony.

 

Stan, papier lekko pożółkły, miejscami lekko zaplamiony, zagniecenie z prawej strony. Miejscami bordiura jest troszkę jaśniejsza, może z powodu konserwacji lub drobnych uszkodzeń . Nie wyjmowano z oprawy.

Dane kontaktowe
Szybka wiadomość

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.