Flandria, VIsscher / Schenk jr.

Flandria, VIsscher / Schenk jr.Zapytaj o ten produkt

550 PLN

FLANDRIAE COMITATUS IN EJUSDEM SUBJACENTES DITIONES ACCURATISSIME DIVISUS CUM ADJACENTIBUS PER Nicol.m VISSCHER Amſt: Bat: cum Privil: Ord: Gen: Belgii Faederati.

W lewym dolnym rogu, w dolnej części kartusza, sygnatura rytownika: G. v. Gouwen schulp

U góry, z prawej strony, pod podziałką, dodatkowa nota wydawnicza: Nunc apud Petrum Schenk Iunior


Mapa Flandrii opracowana i po raz pierwszy wydana pod koniec XVII wieku przez Nicolasa Visschera II. My oferujemy jej kolejny stan/wariant z notą Pietera Schenka II , zamieszczana była w rożnych sztucznych atlasach wydawanych po 1726 roku.

Oryginalny miedzioryt, XVIII w., efektowny oryginalny kolor


Stan : drobne pęknięcie na dole, wzdłuż złożenia, dwa drobne uszkodzenia na powierzchni w wyniku sklejenia papieru, dziurka wielkości główki od szpilki,

Wymiar: 48,5 x 57,5 cm.

Claes Janszoon Visscher (Nicolaus Joannes Piscator) (1587-1652) – czołowy amsterdamski rytownik i wydawca map, jego mapy cechowały się dużą dekoracyjnością

Nicolaes Visscher I (1618-1679)– syn Claesa Janszoona, kontunował działalność oficyny

Nicolaes Janszoon Visscher II (1649-1702) – syn Nicolasa I, przejął rodzinną firmę. Po śmierci Nicolasa II, oficynę prowadziła jego żona -Elizabeth (działała w latach 1702-1726).

Dane kontaktowe
Szybka wiadomość

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.