Fajlhauer Henryk – Tabun

Fajlhauer Henryk – TabunZapytaj o ten produkt

805 PLN

Fajlhauer Henryk – Tabun
Miedzioryt o wym. 14,7 x 15,8 cm, na arkuszu 25,9 x 23,8 cm. Pod grafiką, ołówkiem, od lewej do prawej strony: TABUN ; 9/30 ;  H Fajlhauer. Stan zachowania bardzo dobry: drobne zabrudzenia arkusza.

Fajlhauer [Feilhauer] Henryk (1942-1999) polski malarz,grafik i medalier, jeden z najwybitniejszych europejskich twórców ekslibrisu i małej formy graficznej. Studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu M.Kopernika w Toruniu, m.in.pod kierunkiem profesorów Jerzego Hoppena i Wojciecha Jakubowskiego. Studia ukończył w roku 1965. Początkowo pracował jako nauczyciel w Człuchowie, zaś od 1971 roku jako plastyk w gdyńskiej Stoczni. W 1988 przeniósł się do Bad Salzdethfurt w górach Harzu. Tworzył głównie miedzioryty, opracował też własną metodę mezzotinty. Laureat licznych nagród i wyróżnień, artysta sam też był jurorem na konkursach ekslibrisu (Malbork, Ostrów ).
 

Dane kontaktowe
Szybka wiadomość

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.