Dzieliński K., Wieża Zygmuntowska

Dzieliński K., Wieża ZygmuntowskaZapytaj o ten produkt

1288 PLN

W lewym dolnym rogu, pod grafiką, ołówkiem: Wieża Zygmuntowska

W prawym dolnym rogu, pod grafiką, ołówkiem: K. Dzieliński


Oryginalna akwaforta.

Wymiar: 41x 27,5 cm.

Dzieliński Kazimierz, Jan (1894 -1955) –malarz i grafik. Po ukończeniu gimnazjum, wstąpił do Legionów. W 1918 roku semestry zapisał się na 2 semestry do krakowskiej ASP , gdzie uczył się pod kierunkiem J. Mehoffera i J. Wojnarskiego. Wrócił do armii, którą ponownie opuścił w 1921 (w stopniu rotmistrza I. pułku ułanów). W latach 1927-32 kontynuował naukę w ASP, gdzie zebrał szerech pochwał. Uczestniczył w licznych wystawach w latach 1934-39. Uczestniczył w kampanii wrześniowej (w stopniu majora), nastepnie działał w szeregach AK. Odznaczony został Virtuti Militari i Krzyżem Walecznych (dwukrotnie). Częstym motywem jego prac były pejzaże (zwł. Kraków) i portety.

 

Dane kontaktowe
Szybka wiadomość

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.