Butenko Bohdan: Pływam jak kaczka ...

Butenko Bohdan: Pływam jak kaczka ...Zapytaj o ten produkt

1288 PLN

Butenko Bohdan (ur. 1931) - rysownik, ilustrator i grafik, scenograf, scenarzysta, autor książek i komiksów( m.in. o przygodach Kwapiszona czy Gapiszona). w 1955 roku obronił dyplom u J.M. Szanecra kończący studia rozpoczęte na Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (ta w 1950 roku połączyła się z Akademią Sztuk Pięknych i nosiła nazwę Akademia Sztuk Plastycznych w Warszawie , do 1957 roku kiedy przemianowaną ją na Akademię Sztuk Pięknych ).

W 1955 został kierownikiem artystycznym wydawnictwa "Nasza Księgarnia", współpracował z pismami dziecięcymi (takimi jak "Miś", "Świerszczyk", "Płomyk", "Płomyczek") i Telewizją Polską , tworzył scenografie m.in. dla Kabaretu Starszych Panów. Prezentował swe dzieła na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych.

 

 

-PŁYWAM JAK KACZKA | BO CZĘSTO JADAM | KACZKĘ NA OBIAD!.

 

W prawym dolnym rogu, tuszem: BUTENKO PINXIT

 

Oryginalny rysunek tuszem Bohdana Butenki na arkuszu o wymiarach 11 x 11,5 cm.

Dane kontaktowe
Szybka wiadomość

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.