Blomberg-Mrozowska Maria, W parku, akwarela

Blomberg-Mrozowska Maria, W parku, akwarelaZapytaj o ten produkt

708 PLN

Blomberg-Mrozowska Maria, W parku, akwarela
Brak tytułu, akwarela, papier, wymiary w świetle passe-partout 20,3 x 28,5 cm(marginesy schowane pod passe-partout, z którego pracy nie wyjmowano), sygnowana na dole z prawej M. Blombergh-Mrozowska. Stan: passe-partout stare i podniszczone.

Maria Blomberg Mrozowska (1883 Warszawa - 1956 Warszawa)-  malarka, pedagog. W latach 1901-1905 studiowała w prywatnej szkole malarskiej A. Badowskiego. Studia malarskie kontynuowała w paryskiej  Académie Colarossi oraz u J. P. Laurensa i H. Caro – Delvaille'a. Często prezentowała swoje prace na wystawach Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Popularnymi tematami jej sztuki były kwiaty, krajobrazy i portrety. W czasie II wojny światowej zniszczeniu uległa jej pracownia, wraz z z licznymi dziełami.
 

 

Dane kontaktowe
Szybka wiadomość

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.