Blomberg-Mrozowska Maria, Pejzaż, akwarela

Blomberg-Mrozowska Maria, Pejzaż, akwarelaZapytaj o ten produkt

805 PLN

Blomberg-Mrozowska Maria, Pejzaż, akwarela
Akwarela, papier, wymiary w świetle passe-partout 33,3 x 47,3 cm (marginesy schowane pod passe-partout), sygnowana na dole z prawej Maria Blomberg-Mrozowska. Stan: drobne zabrudzenia i plamki, uszkodzenie pośrodku, na dole (niewielki ubytek papieru, dorobiony/taśma podmalowana akwarelą).

Maria Blomberg Mrozowska (1883 Warszawa - 1956 Warszawa)-  malarka, pedagog. W latach 1901-1905 studiowała w prywatnej szkole malarskiej A. Badowskiego. Studia malarskie kontynuowała w paryskiej  Académie Colarossi oraz u J. P. Laurensa i H. Caro – Delvaille'a. Często prezentowała swoje prace na wystawach Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Popularnymi tematami jej sztuki były kwiaty, krajobrazy i portrety. W czasie II wojny światowej zniszczeniu uległa jej pracownia, wraz z z licznymi dziełami.
 

 

Dane kontaktowe
Szybka wiadomość

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.