Bartłomiejczyk E., Pójdź żołnierzyku Boży

Bartłomiejczyk E., Pójdź żołnierzyku BożyZapytaj o ten produkt

1100 PLN

Grafika na osobnym arkuszu naklejonym na okładkę (rogami) do czasopisma, pod nią:

PÓJDŹ, ŻOŁNIERZYKU BOŻY...


Nad grafiką: E. BARTŁOMIEJCZYK (AUTOLITOGRAFIA BARWNA).


Grafika dołączona była Tygodnika Ilustrowanego, nr 52 (3189) z 1920 roku. Oferujemy ją wraz z całym numerem.

Oryginalna autolitografia barwna Edmunda Bartłomiejczyka.

Wymiar grafiki: 22,8 x 19 cm.

Stan: okładka pisma mocno pożółkła, z przedarciem, odciśnięty ślad po kubku , grafika- od tyłu widać ślad po odciśnięciu kubka, od frontu widoczne drobne pofalowanie papieru , poza tym bez zarzutu.


Bartłomiejczyk Edmund (1885-1950) - grafik, w latach 1906-1909 studiował na krakowskiej ASP u J.Stanisławskiego, J.Unierzyskiego i W.Weissa, zaś w latach 1910-1913 w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych(początkowo architekturę, potem sztuki stosowane).

Ok. 1912 rozpoczął samodzielną pracę artystyczną w dziedzinie sztuki stosowanej, pracował też w biurze architektonicznym. W latach 1917-1930 wykładał na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. W 1926 roku objął pierwszą w Polsce Katedrę Grafiki Użytkowej w SSP w Warszawie (od 1930 prof. nadzw., od 1946 - prof. zw.).

Od 1926 roku członek Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików Ryt (w latach 1930-36 jego był prezesem). W 1934 zorganizował Koło Artystów Grafików Reklamowych, którego został prezesem.

Działalność artystyczna skupiała się wokół grafiki użytkowej(np. projekty graficzne, ilustracje książek, plakaty, znaczki pocztowe, ex librisy, druki reklamowe i okolicznościowe, itd) i artystycznej (zwłaszcza drzeworyt), wykonywał również projekty dla wielu dziedzin rzemiosła artystycznego.

Dane kontaktowe
Szybka wiadomość

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.