Antuszewicz Mieczysław, Mroźny poranek

Antuszewicz Mieczysław, Mroźny poranekZapytaj o ten produkt

399 PLN

Antuszewicz Mieczysław, Mroźny poranek, akwarela
Na dole sygnatura farbą M.A. Oraz tytuł długopisem „Mroźny poranek”.  Akwarela na arkuszu 22,8 x 32,5 cm. Stan: brązowa plama z prawej, mniejsze plamki, zabrudzenia, przebarwienia.

Mieczysław Antuszewicz (1927-2019) – malarz, scenograf, pisarz i poeta.
Początkowo, od 1945 roku, studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (u prof. Tymona Niesiołowskiego) , w 1948 roku przeniósł się do warszawskiej ASP (kontynuował u prof. Jana Cybisa), po uzyskaniu absolutorium z malarstwa w 1952 roku, kontynuował naukę na Wydziale Scenografii (w pracowni Władysława Daszewskiego), uzyskał dyplom w 1956 roku.
Po studiach pracował w warszawskim Teatrze Lalkowym "Guliwer" w Warszawie, w 1962 został scenografem w Olsztyńskim Teatrze Lalek. Autor kilku sztuk teatralnych dla dzieci. Poza pracą w teatrze uprawiał ciągle malarstwo, malował i rysował m.in. pejzaże, martwą naturę oraz sceny rodzajowe, akty.
Bibliografia :  Mikołajczak Jolanta, „Mieczysław Antuszewicz Malarz Scenograf Poeta Pisarz”,
 

Dane kontaktowe
Szybka wiadomość

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.