Antuszewicz Mieczysław, Cmentarzysko totalitaryzmów, 1998

Antuszewicz Mieczysław, Cmentarzysko totalitaryzmów, 1998Zapytaj o ten produkt

399 PLN

Antuszewicz Mieczysław, Cmentarzysko totalitaryzmów, rysunek, 1998
Na dole tytuł (długopisem z lewej) Cmentarzysko totalitaryzmów i data(ołówkiem z prawej) 1998, brak sygnatury. Rysunek długopisem i ołówkiem, podmalowany białym gwaszem na arkuszu 22,7 x 32,4 cm. Stan: niewielkie zabrudzenia i zagniecenia.

Mieczysław Antuszewicz (1927-2019) – malarz, scenograf, pisarz i poeta.
Początkowo, od 1945 roku, studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (u prof. Tymona Niesiołowskiego), w 1948 roku przeniósł się do warszawskiej ASP (u prof. Jana Cybisa), po uzyskaniu absolutorium z malarstwa w 1952 roku, kontynuował naukę na Wydziale Scenografii (w pracowni Władysława Daszewskiego), uzyskał dyplom w 1956 roku.
Po studiach pracował w warszawskim Teatrze Lalkowym "Guliwer" w Warszawie, w 1962 został scenografem w Olsztyńskim Teatrze Lalek. Autor kilku sztuk teatralnych dla dzieci. Poza pracą w teatrze uprawiał ciągle malarstwo, malował i rysował m.in. pejzaże, martwą naturę oraz sceny rodzajowe, akty. Brał udział w kilku wystawach indywidualnych i zbiorowych.
Bibliografia, m.in.:  Mikołajczak Jolanta, „Mieczysław Antuszewicz Malarz Scenograf Poeta Pisarz”,
 

Dane kontaktowe
Szybka wiadomość

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.