Antoni Uniechowski-Romantyczne ruiny,1946

Antoni Uniechowski-Romantyczne ruiny,1946Zapytaj o ten produkt

1288 PLN

Antoni Uniechowski (1903-1976) znakomity rysownik i ilustrator, w latach 1923–1930 studiował w Szkole Sztuk pięknych w Warszawie u Karola Tichego oraz Wojciecha Jastrzębowskiego. Tworzył plakaty, scenografię filmową i teatralną, ale przede wszystkim zajmował się ilustracją książkową.

Romantyczne ruiny.

Sygn. u dołu po prawej: A.Uniechowski 1946. Tusz lawowany, format:22 x 20 cm. Rysunek nalepiono na tekturę, passe-partout z grubej tektury w formie zamykanej teczki wykonane prawdopodobnie przez samego artystę – na wewnętrznej stronie części tworzącej przednią okładkę umieścił dowcipną dedykację: Kazimierzowi [nazwisko zamazane] w dniu 4 marca od Pewnej Ruiny Romantycznej 1970 roku.

 

Dane kontaktowe
Szybka wiadomość

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.