1911 - 19 marca - Dzień Kobiet, demonstracja P.P.S.D.

No imageZapytaj o ten produkt

161 PLN

"Towarzyszki! Towarzysze!. [Inc.:] | Dzień 19 marca będzie dniem kobiet. Dnia tego kobiety pracujące w całem państwie upominać się będą o swe prawa. Domagać się będą, aby kobietę zrównano w prawach z mężczyzną; aby dopuszczono ją do sprawowania urzędów publicznych; aby przyznano jej prawo wyborcze do gmin, sejmów i parlamentu [...] Towarzyszki i Towarzysze! Przygotowujcie się do dnia walki! Niech i u nas w Galicji i na Śląsku imponująco wypadnie demonstracya robotnicza na rzecz prawa wyborczego dla kobiet! Niech i polska kobieta pracująca, w jednym szeregu z polskim robotnikiem, podniesie w tym dniu nasz dumny sztandar czerwony - sztandar wyzwolenia dla wszystkich, a więc i dla kobiety!
Robotnice i Robotnicy! Spieszcie tłumnie na demonstrację w dniu 19 marca! [...]
Kraków, w marcu 1911. [Podpisano:] Komitet Wykonawczy P.P.S.D. Galicyi i Śląska; Komitet Organizacyjny Kobiet P.P.S.D."
Nakładem Komitetu Wykonawczego P.P.S.D. [Kraków, 1911] - Z Drukarni Ludowej w Krakowie, ul. Filipa 11.

Ulotka, 2 s., 29,5 x 23 cm.
Ulotka Polskiej Partii Socyalno-Demokratycznej wzywająca do demonstracji z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, ustanowionego podczas konferencji kobiet w Kopenhadze w sierpniu 1910 roku.
Stan: ślady składania na czworo, zaciek pośrodku, małe pęknięcia na brzegach, u góry i na lewym marginesie dziurki, plamy na s.2.

Dane kontaktowe
Szybka wiadomość

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.